Ακολουθήστε μας στο VIBER για να λαμβάνετε σε πραγματικό χρόνο τις αναρτήσεις μας.

Όποτε θέλετε μπορείτε να αποχωρίσετε (αν και δεν το θέλουμε).

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη της ΚΑΕ Παραμυθιά – παραμένει στην Γ Εθνική

Σε έναν αγώνα για γερά νεύρα που έφτασε στην παράταση η ΚΑΕ Παραμυθιά κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στην Ανόρθωση Βόλου και έτσι κατάφερε να παραμείνει στην Γ κατηγορία, που αναμφίβολα είναι μια μεγάλη επιτυχία.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος σε όλη την διάρκεια του και ο κανονικός αγώνας έληξε με σκορ 61-61.

Στην παράταση η ΚΑΕ Παραμυθιά μπήκε δυνατά κατάφερε 8 δεύτερα πριν το τέλος να προηγείται με 66-69. Εκείνη την στιγμή μια απόφαση των διαιτητών, όταν παίχτης της Ανόρθωσης πάτησε πλάγια γραμμή, έφερε αντιδράσεις. Ο διαιτητές διέκοψαν τον αγώνα για 45 λεπτά ώστε να αδειάσει το γήπεδο, και ενώ είχαν αποβάλλει έναν παίχτη των γηπεδούχων, μετά την επανάληψη απέβαλλαν ακόμα ένα παίκτη με ντισκαλιφιέ και τον προπονητή της γηπεδούχου ομάδας. Η ΚΑΕ Παραμυθιά εκτέλεσε ελεύθερες βολές και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 66-73.

Τα δεκάλεπτα: 11-16, 34-32, 48-52, 61-61 (κ.α.), 66-73 (παρ.)

Διαιτητές: Λόρτος-Αναστασιάδης Β.

Ανόρθωση Βόλου (Καπουρνιώτης-Ζαφειρίου): Καραγεώργος 6(2), Τζούμας, Γκοντόπουλος 9(1), Ίλτσογλου 9(1), Νικολαΐδης, Μπόγδανος, Σταθούρος 5, Σιμάκης 23(3), Σακαμάγκας, Φιλίππου, Παρασκευάς 14

Παραμυθιά (Τσιρώνης): Χάιδος 26(3), Ματσάγγας, Ψιλοδημητρακόπουλος 5, Βάτσιος, Κρικώνης 17(3), Σωτηρίου 7, Κατσίβελος 3(1), Krypci 3, Μάλλιος 12(1)