Ακολουθήστε μας στο VIBER για να λαμβάνετε σε πραγματικό χρόνο τις αναρτήσεις μας.

Όποτε θέλετε μπορείτε να αποχωρίσετε (αν και δεν το θέλουμε).

Κυπελλούχος ο “συνήθης ύποπτος”, ο Θεσπρωτός. Άξιος αντίπαλος ο Άρης Πέρδικας

Για το κύπελλο ΕΠΣ Θεσπρωτίας ο Θεσπρωτός κέρδισε με 2-0 τον Άρη Πέρδικας σε έναν αγώνα αμφίρροπο που στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο ο Θεσπρωτός είχε την υπεροχή χωρίς όμως να απειλήσει σοβαρά την ομάδα της Πέρδικας. Στο δεύτερο ημίχρονο η Πέρδικα μπήκε πιο δυνατά και ισορρόπησε τον αγώνα. Όπως φαινόταν το ματς θα κρινόταν στις λεπτομέρειες και τελικά το όνειρο του Άρη Πέρδικας έσβησε λίγο πριν το τέλος της κανονικής διάρκεια του αγώνα. Ο Θεσπρωτός κατάφερε να πετύχει ένα γκολ, στο 89΄με τον Καρβούνη ένα γκολ που ανακούφισε τους φιλάθλους του. Το δεύτερο γκολ ήρθε ένα λεπτό αργότερα πριν προλάβει ο Άρης να προσπαθήσει να ισοφαρίσει.
Αυτό ήταν το 15ο κύπελλο για τον Θεσπρωτό!!!