Πήρε τον πρώτο βαθμό ο Θεσπρωτός και μάλιστα εκτός

Έδωσε μεγάλη μάχη ο Θεσπρωτός στον Αλμυρό και έφυγε πανάξια με τον πρώτο του βαθμό!

Οι Θεσπρωτοί πήραν τον πρώτο τους βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα, με ήρωα του 90ου λεπτού τον Τάσο Γώγο. Στις δύο ομάδες ανήκε ουσιαστικά από ένα ημίχρονο, με τον Βόλο να κυριαρχεί στο α΄ημίχρονο,  το β΄ 45λεπτο όμως ανήκε στο «πλατανόφυλλο» .

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18′.  Ο Στέλιος Πόζογλου βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Θεσπρωτού και νίκησε τον Κίναλη με σουτ, για το 1-0.

Οι Θεσπρωτοί πίεσαν σε όλο το β΄ ημίχρονο και αύξησαν ακόμα περισσότερο την πίεση τους στα τελευταία λεπτά και η λύτρωση ήρθε τελικά στο 90΄. Η μπάλα στρώθηκε στον Γώγο, κι εκείνος με ένα διαγώνιο σουτ δεν άφησε περιθώρια στο Γιδόπουλο, δίνοντας στην ομάδα του τον πρώτο πόντο στον φετινό μαραθώνιο της Φούτμπολ Λιγκ.