Μεγάλη νίκη Θεσπρωτού 1-2 τον Ασπρόπυργο

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Θεσπρωτός εκτός έδρας απέναντι στον Ασπρόπυργο και ανέβηκε στην 9η θέση της βαθμολογίας.

Είναι η 4η σερί νίκη του Θεσπρωτού. Αν και το ματς ξεκίνησε στραβά για την ομάδα της Ηγουμενίτσας αφού ο Ασπρόπυργος προηγήθηκε στο 12΄ ο Θεσπρωτός δεν απογοητεύτηκε και κατάφερε να ισοφαρίσει τον αγώνα (38΄) και να πάει στο δεύτερο ημίχρονο με σκορ 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 78΄ πέτυχε το δεύτερο γκολ και με σκορ 1-2 έφυγε από τον Ασπρόπυργο με τους τρεις βαθμούς αισιοδοξώντας για ακόμα καλύτερη πορεία στην συνέχεια.

Για να μην χάνετε τις σημαντικότερες ειδήσεις, καθημερινά θα σας στέλνουμε στο email σας τις αναρτήσεις της ημέρας. Σας ευχαριστούμε που μας εμπιστεύεστε για την ενημέρωση σας!