Για πρώτη φορά ο Θεσπρωτός στην Β΄ κατηγορία

Μεγάλη νίκη-παραμονή πέτυχε ο Θεσπρωτός, επικρατώντας με 3-2 του Πανσερραϊκου, στο Στάδιο Ηγουμενίτσας για την τελευταία αγωνιστική της φετινής Football League.

Οι κιτρινόμαυροι με τέρματα των Σαραντίδη στο 5′ και Πούφλη  στο 7′ προηγήθηκαν νωρίς νωρίς με 2-0 του Πανσερραϊκου. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 40′ με τον Ολαϊτάν, με το 2-1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 48ο λεπτό ο Ραμίρεζ έδωσε εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων, για το 3-1 του Θεσπρωτού. Ο Λουφάκης στις καθυστερήσεις μείωσε για το τελικό 3-2.

Με αυτή τη νίκη το πλατανόφυλλο εξασφάλισε την παραμονή του που σημαίνει ταυτόχρονα τη συμμετοχή του στην Superleague 2 της επόμενης σεζόν!