Ακολουθήστε μας στο VIBER για να λαμβάνετε σε πραγματικό χρόνο τις αναρτήσεις μας.

Όποτε θέλετε μπορείτε να αποχωρίσετε (αν και δεν το θέλουμε).

ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Ο Θύαμις Καστρίου κυπελλούχος, κέρδισε 2-1 την Δόξα Γαρδικίου

Ο Θύαμις Καστρίου έχοντας σε όλη την διάρκεια του αγώνα τον έλεγχο του ματς κέρδισε την Δόξα Γαρδικίου με 2-1 και κατέκτησε δίκαια το κύπελλο της ΕΠΣ Θεσπρωτίας. Το σκορ άνοιξε νωρίς, μόλις στο 7ο λεπτό για την ομάδα του Καστρίου με γκολ του Τάσιου σο 7΄. Η Δόξα αντέδρασε γρήγορα και στο 13΄ο Μπέλλος ισοφάρισε. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Θύαμις συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα χωρίς όμως να γίνονται πολλές φάσεις. Όμως στο 80΄ο Τάσιος πέτυχε το 2ο γκολ και έτσι η ιστορία έγραψε κυπελλούχο τον Θύαμη Καστρίου, κάτι που είχε γίνει ξανά πριν από 24 χρόνια.

Βίντεο με φάσεις, γκολ, δηλώσεις και πανηγυρισμούς σε ανάρτηση που θα ακολουθήσει το πρωί. Επίσης μπορείτε να δείτε το πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με πάνω από 300 φωτογραφίες!!!
Πριν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκε για την προσφορά του στο ποδόσφαιρο ο πρόεδρος των Αμαζόνων Σωτήρης Περετζούκας