Σε αγώνα θρίλερ οι Αμαζόνες ήρθαν 3-3 εκτός με τον Μαγνησιακό

Σε έναν αγώνα για γερά νεύρα οι Αμαζόνες και ο Μαγνησιακός ήρθαν ισόπαλες με σκορ 3-3, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β’Εθνικης Γυναικών. Έτσι οι Αμαζόνες πήραν τον πρώτο τους βαθμό στην κατηγορία.
Οι Αμαζόνες δέχθηκαν νωρίς το πρώτο γκολ, μόλις στο 18ο λεπτό, αλλά η ομάδα αντέδρασε άμεσα και μέσα σε 2 λεπτά ισοφάρισε τον αγώνα και στο 27ο πέτυχε το 2ο γκολ παίρνοντας προβάδισμα.
Όμως και η γηπεδούχος ομάδα δεν πτοήθηκε από την ανατροπή και στο 33ο λεπτό ισοφάρισαν τον αγώνα και δύο λεπτά αργότερα είχαμε την ανατροπή υπέρ της γηπεδούχου. Το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 3-2. Οι Αμαζόνες στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να πετύχουν και τρίτο γκολ φεύγοντας έτσι με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Τα γκολ των Αμαζόνων πέτυχαν: Μαρία Μπάσκα (2) Ειρήνη Κούκα