Αποτελέσματα των Εκλογών του Επιμελητηρίου Θεσπρωτίας – όλοι οι εκλεγέντες

Αποτελέσματα των Εκλογών του Επιμελητηρίου Θεσπρωτίας – όλοι οι εκλεγέντες



ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ

ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ στις 03&04 Δεκεμβρίου 2017

ΤΜΗΜΑ Α΄ ΕΜΠΟΡΙΚΟ

Εγγεγραμμένα Μέλη – Επιχειρήσεις 532 Ψηφίσαντες 380
Έγκυρα Ψηφοδέλτια 365 Άκυρα Ψηφοδέλτια 9
ΕΔΡΕΣ 6 Λευκά Ψηφοδέλτια 6
ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΜΕΤΡΟ : 60,83

 



ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ : ΕΝΟΤΗΤΑ – ΑΝΑΠΤΥΞΗ – ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

Επικεφαλής Συνδυασμού: ΠΑΣΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

 

Α.A. ΟΝΟΜ/ΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1. ΣΤΑΥΡΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ 115
2. ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΗΛΙΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 112
3. ΤΣΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 83
4. ΚΩΣΤΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 80
5. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 72
6. ΒΡΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 46
7. ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 45
8. ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΙΩΑΝΝΗΣ 38
9. ΓΚΟΓΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 22
10. ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 21
11. ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΠΕΡΙΚΛΗΣ 17
12. ΝΤΙΝΟΥ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩ ΜΙΧΑΗΛ 13
13. ΛΩΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 11
14. ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 9
15. ΝΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 6
16. ΣΑΛΟΥΚΑ ΕΛΠΙΔΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 6
17. ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 5
18. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 4

 

Ψηφοδέλτια 258 – Έδρες 4

 



ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ : ΟΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ

Επικεφαλής Συνδυασμού: ΧΑΝΔΡΙΝΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

Α.A. ΟΝΟΜ/ΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1. ΚΩΤΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 49
2. ΛΙΟΝΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΡΓΥΡΙΟΣ 41
3. ΝΑΝΟΥΣΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 29
4. ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 28
5. ΖΕΡΒΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 23
6. ΠΕΤΡΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 23
7. ΜΠΟΡΟΔΗΜΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 19
8. ΤΖΙΜΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 19
9. ΠΕΤΡΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 18

 

Ψηφοδέλτια 107 – Έδρες 2

 

  • Η 1η έδρα του τμήματος καταλαμβάνεται από τον επικεφαλής του συνδυασμού.

 



ΤΜΗΜΑ Β΄  ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΙΚΟ

 

Εγγεγραμμένα Μέλη – Επιχειρήσεις 500 Ψηφίσαντες 309
Έγκυρα Ψηφοδέλτια 298 Άκυρα Ψηφοδέλτια 10
ΕΔΡΕΣ 6 Λευκά Ψηφοδέλτια 01
ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΜΕΤΡΟ : 49,67

 

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ : ΕΝΟΤΗΤΑ – ΑΝΑΠΤΥΞΗ – ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

Επικεφαλής Συνδυασμού: ΠΑΣΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

 

Α.A. ΟΝΟΜ/ΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1. ΚΑΛΙΑΜΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 97
2. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 69
3. ΓΚΙΚΑΣ ΜΗΝΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ 66
4. ΜΑΣΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 59
5. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΘΩΜΑ 50
6. ΝΙΚΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 46
7. ΛΕΚΚΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ 44
8. ΧΡΗΣΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 44
9. ΝΤΟΡΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 41
10. ΜΑΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗ 23
11. ΜΠΑΛΛΑΣ ΦΩΤΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΥ 22
12. ΒΛΑΧΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 18
13. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗ 14
14. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 12
15. ΛΩΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΑΓΓΕΛΟΥ 12
16. ΜΠΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ 12
17. ΚΩΤΣΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΑΧΙΛΛΕΑ 9
18. ΤΖΙΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 7
19. ΛΙΑΚΟΣ ΧΑΡΙΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 5

 

Ψηφοδέλτια 243- Έδρες 5

 



ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ : ΟΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ

Επικεφαλής Συνδυασμού: ΧΑΝΔΡΙΝΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

Α.A. ΟΝΟΜ/ΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1. ΜΠΙΣΤΙΩΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΓΑΘΟΚΛΗΣ 40
2. ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΜΗΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 34
3. ΤΖΙΑΤΖΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 25
4. ΚΑΤΗ ΕΙΡΗΝΑ ΧΡΗΣΤΟΣ 24

 

Ψηφοδέλτια 55- Έδρες 1

 

ΤΜΗΜΑ Γ΄ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ

 

Εγγεγραμμένα Μέλη – Επιχειρήσεις 223 Ψηφίσαντες 85
Έγκυρα Ψηφοδέλτια 84 Άκυρα Ψηφοδέλτια 1
ΕΔΡΕΣ 2 Λευκά Ψηφοδέλτια 0
ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΜΕΤΡΟ : 42,00

 



ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ : ΕΝΟΤΗΤΑ – ΑΝΑΠΤΥΞΗ – ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

Επικεφαλής Συνδυασμού: ΠΑΣΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

 

Α.A. ΟΝΟΜ/ΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1. ΒΕΡΜΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΥ 49
2. ΚΑΤΣΑΓΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 32
3. ΚΑΠΡΙΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 21
4. ΤΖΙΜΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 8

 

Ψηφοδέλτια 70 – Έδρες 1

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ : ΟΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ

Επικεφαλής Συνδυασμού: ΧΑΝΔΡΙΝΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

Α.A. ΟΝΟΜ/ΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1. ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 12
2. ΚΑΠΡΙΝΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 11

 

Ψηφοδέλτια 14- Έδρες 1

ΤΜΗΜΑ Δ΄ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

Εγγεγραμμένα Μέλη – Επιχειρήσεις 702 Ψηφίσαντες 414
Έγκυρα Ψηφοδέλτια 402 Άκυρα Ψηφοδέλτια 10
ΈΔΡΕΣ 7 Λευκά Ψηφοδέλτια 2
ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΜΕΤΡΟ : 57,43

 

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ : ΕΝΟΤΗΤΑ – ΑΝΑΠΤΥΞΗ – ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

Επικεφαλής Συνδυασμού: ΠΑΣΧΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

 

Α.A. ΟΝΟΜ/ΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1. ΤΣΩΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΘΩΜΑΣ 102
2. ΤΣΑΤΣΑΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 96
3. ΓΚΟΛΙΑΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 72
4. ΚΙΤΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΙΩΣΗΦ 63
5. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΚΟΛΑΟΣ 59
6. ΠΑΠΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 54
7. ΜΟΥΣΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΘΩΜΑΣ 26
8. ΖΓΟΥΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 23
9. ΤΟΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 23
10. ΜΑΛΑΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 20
11. ΓΟΥΛΑ ΕΛΕΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 19
12. ΜΕΣΧΙΝΗ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 16
13. ΚΟΣΜΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 15
14. ΚΑΖΑΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΧΑΡΙΛΑΟΣ 12
15. ΛΙΟΛΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 11
16. ΤΣΟΜΠΟΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 4

Ψηφοδέλτια 262 – Έδρες 5

 



  • Η 1η έδρα του τμήματος καταλαμβάνεται από τον επικεφαλής του συνδυασμού.

ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ : ΟΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ

Επικεφαλής Συνδυασμού: ΧΑΝΔΡΙΝΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

Α.A. ΟΝΟΜ/ΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΨΗΦΟΙ
1. ΛΑΜΠΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 83
2. ΡΕΒΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 43
3. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 36
4. ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ ΗΛΙΑΣ ΠΑΥΛΟΣ 36
5. ΧΑΡΙΣΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 28
6. ΚΑΤΣΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 19
7. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 19
8. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΦΩΤΙΟΣ ΔΟΝΑΤΟΣ 16
9. ΡΟΥΜΠΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 13
10. ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 9
11. ΛΑΜΠΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 9
12. ΤΣΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 9
13. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 5
14. PRIFTI ERMIONI LABRO 2

 

Ψηφοδέλτια 140 – Έδρες 2

&



nbsp;

  1. ΕΝΟΤΗΤΑ-ΑΝΑΠΤΥΞΗ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΕΔΡΕΣ 15
  2. ΟΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΕΔΡΕΣ   6

 

ΣΥΝΟΛΟ ΕΔΡΩΝ 21

 

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Εγγεγραμμένα Μέλη 1957

Ψηφίσαντες   1188

Άκυρα / Λευκά       39

Έγκυρα   1149

 

Ποσοστό Συμμετοχής 60,71%

Επί των Έγκυρων Ψηφοδελτίων, οι Συνδυασμοί Έλαβαν %:

  1. ΕΝΟΤΗΤΑ-ΑΝΑΠΤΥΞΗ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ 72,50%
  2. ΟΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ 27,50%

 



Share This:

You May Also Like

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

17